Skip to content Skip to goods category Skip to shopping cart Jump to navigation

2013/07/15 Ahoj from the Czech Republic!

At the end of June papelote officially introduced the representative gift sets that originated in pape.lab – papelote’s creative studio – as a tailor made solution for the Czech Centres – agency of the Ministry of Foreign Affairs representing the Czech Republic in 22 countries across the world. The final image of this product is based on the idea of a letter as the traditional medium interconnecting the world, used in the past not only for personal, but also for diplomatic correspondence.


Vznikla tedy ucelená dárková sada v podobě tyvekové obálky ukrývající dvojbloček sepnutý gumičkous uchycenou tužkou. Snadno adresovatelná, prakticky využitelná, kapesní...


Grafická podoba vychází z několika inspiračních zdrojů. Prvním z nich je barevnost vlajky České republiky, jejíž barvy jsou totožné s korporátními barvami Českých center. Dalším jsou doplňkové prvky vizuálního stylu Českých center – tečka/kruh a linkování. Tečky a linky se přetavily do vnitřní lineatury bločků, kruh se objevuje na tvaru razítka i na zavírání obálky. Třetí inspirací jsou poštovní motivy jako je například razítko nebo známka. Tvarově obálka vychází z české vlajky a jejího typického klínu. Netradiční vazba dvojbločku odkazujek pevnému sepjetí dvou hlavních částí České republiky – Čech a Moravy.


Důležitou roli hraje také volba materiálů a zpracování – obálka je vytvořena z Tyveku, speciálního materiálu, který v sobě snoubí vlastnosti papíru, fólie a textilie a je 100% recyklovatelný. Ekologicky šetrný je také papír použitý na bloček. Výsledný výrobek pak v sobě kombinuje průmyslové a ruční zpracování.

Abyste sadu získali, nemusíte být partnerem Českých center. Z zakoupení je také v papelote obchodě a na eshopu.

www.papelote.cz/p/ahoj-z-vlasti